Kuruluş 2015

İstanbul Çiçekçi Kız Yurdu

"Konforun adresi!"

Üsküdar Çiçekçi Kız Yurdu olarak en önemli önceliğimiz, öğrencilerimizin kendilerini misafir gibi değil kocaman bir ailenin fertleri gibi hissetmeleridir. Bizim amacımız; diğer yurtlardan farklı olarak, sadece hizmet sunmak değil, sevgi ve hoşgörüyle kucaklamaktır. Böylelikle, yurdumuzda kocaman ve sevgi dolu bir aile olarak yaşamayı hedefliyoruz.

Yurdumuz, hem Üsküdar’ın en nezih semtlerinden biri olan Çiçekçi semtinde konumlanması, hem de gelişmiş güvenlik sistemleriyle öğrencilerimizin 7/24 emin ellerde huzurla konaklamasını sağlar. Girişlerimizdeki parmak izi turnike sistemi, veli bilgilendirmesi ve yurdumuzu farklı açılardan izleyen güvenlik kameraları öğrencilerimizi hep güvende tutmak üzerine tasarlanmıştır. Aynı zamanda merkezi lokasyonumuz sayesinde üniversitelere, süpermarketlere, kuaförlere ve eğlence alanlarına yakınız; bu sayede de öğrencilerimizin aradığı her şeyin ellerinin altında olmasını sağlıyoruz.

Odalarımız, tıpkı otel konseptinde olduğu gibi her birinde özel banyo, tuvalet, çalışma masası, kütüphane, TV, sınırsız internet, 7/24 sıcak su bulunacak; merkezi ısıtma ile ısıtılacak şekilde tasarlanmıştır ve manzaralıdır. Öğrencilerimizin yaşam alanlarının temiz ve konforlu olması bizim için çok önemlidir, bu yüzden odalarımız iki günde bir temizlenir. Üsküdar Çiçekçi Kız Yurdu olarak, öğrencilerimizin tek kalmak isteyebileceğini ya da kalabalıkla kalmaktan keyif alabileceğini düşünerek 1-2-3-4-6 kişilik odalarımızı yeni döneme hazırlamış bulunmaktayız. Yurdumuz; 4 katlı, 54 odalı olup 132 kişi kapasitelidir.

Üsküdar Çiçekçi Kız Yurdu olarak; kurduğumuz büyük, sevgi dolu ailemiz ile ortak alanlarda birlikte vakit geçirmekten çok mutluyuz. Yurdumuzda öğrencilerimizin her ihtiyacına yönelik ortak kullanım alanları bulunmaktadır; bunlar yemekhane, teras, etüt odası, çamaşır odası, kütüphane, spor salonu, mescit ve bavul odasıdır. Özellikle muhteşem panoramik İstanbul boğazı manzaralı terasımız, öğrencilerimizin yurdumuzda en keyifli vakit geçirdikleri ortak alanlardan biridir.

Üsküdar Çiçekçi Kız Yurdu olarak günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı da es geçmiyor ve haftanın yedi günü açık büfe kahvaltıyla öğrencilerimizin güne enerjik bir başlangıç yapmalarını sağlıyoruz. Aynı zamanda ‘’kendi yemeğimi kendim yapmak isterim’’ diyen öğrencilerimiz için de, bünyemizdeki tam teşekküllü mutfağımızda istedikleri yemeği yapmak için ihtiyaçları olan tüm araç-gereçler hazır bulunmaktadır.

Üsküdar Çiçekçi Kız Yurdu personeli ilk yardım, yangın ve kişisel gelişim eğitimlerini tamamlamış olup sertifikaları bulunmaktadır. Böylelikle öğrencilerimizin yardıma ihtiyacı olduğunda profesyonel biçimde onlara yardım edebilmekteyiz.

Yurt binamız, deprem ve yangın yönetmeliğine uygun şekilde inşa edilmiştir, her odada ve ortak alanlarda yangın spiritleri bulunmaktadır. Ayrıca, olası elektrik ve su kesintilerine karşı jeneratör sistemimiz ve su depomuz mevcuttur. Bu sayede tüm öğrencilerimiz, kesintisiz şekilde hizmet almaya devam ederler.

Üsküdar Çiçekçi Kız Yurdu olarak, her dönem aramıza katılan yeni öğrencilerimizle birlikte daha da büyüyen sevgi dolu bir aile olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sizleri de aramızda görmeyi çok isteriz.